Warning: include_once(/home/y/yoga-med/www/wp-content/object-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/y/yoga-med/www/wp-content/advanced-cache.php on line 357

Warning: include_once(): Failed opening '/home/y/yoga-med/www/wp-content/object-cache.php' for inclusion (include_path='./:/usr/local/lib/php') in /home/y/yoga-med/www/wp-content/advanced-cache.php on line 357
Dipl. yogalærere - Ananda Mandala

Dipl. yogalærere

Sverige
Anna-Lena Norberg, Helsingborg annalena.k.norberg @ gmail.com
Anneli Kristoffersson, Kävlinge natureterapi@hotmail.com
Benny Johansson, Åseda benny_johansson @ telia.com
Björn Ahlén, Göteborg www.bjornyoga.se
Carola Cikos Johansson, Tingsryd www.solrosenshalsa.se
Djani Unic, Malmö www.yoga-ayurveda.biz
Ene Vabamets, Småland ene.vabamets @ gmail.com
Eva Skillmark, Jönköping www.yogaacademy.se
Gunnar Esping, Jönköping www.yogaacademy.se
Helen Karuna Persson, Herrljunga www.pranayoga-gbg.se
Jaya Bergström, Stockholm svart_guld @ hotmail.com
Johanna Lindberg, Malmö www.infiniteyogamalmo.se
Jonas Staf , Mattmar i Jämtland www.yogacentret.se
Michael Hultqvist, Jönköping www.yogaacademy.se
Monica Markinger, Borås mmark @ telia.com
Radhika Marie Svensson, Stockholm www.kaivalya.se
Viveka Meid, Mattmar i Jämtland www.yogacentret.se
Shiva Emanuelsson, Mattmar i Jämtland www.yogacentret.se
Tina Malmborg, Vena tina.malmborg.tm@gmail.com

Danmark
Aditi, København aditi @ tiscali.dk
Pranava Marianne Vibe Pedersen, Birkeröd marianne_vip@hotmail.com
Randi Lindholt, Holstebro randi_lindholt @ hotmail.com
Shanti Grann, Djursland shantigrann @ yahoo.com
Torben Meier, Hjörring meier.yoga @ gmail.com
Vibeke Mortensen, Haderslev vs @ dansani.dk

Norge
Ellen Olofsson, Stavanger ellenolofsson @ yahoo.se
Linda Dragsnes, Lofoten linda_dragnes @ hotmail.com
Sonja Høpfner, Trondheim www.sonjasyogarom.no

Tyskland
Devi Marion Fabian, Köln m.yogini @ web.de
Durga Katrin Sandmann, Köln katrin.sandmann @ web.de
Lucia Rojas, Köln tillucia @ gmx.de
Kamala Kegler, Köln www.yogacolonia.de
Karin Martina Schmidl, Fürth www.karuna-yoga.de
Purnima Karin Schlüter-Knuf, Köln karin.knuf @ t-online.de
Rumi Ebert, Berlin rumia @ gmx.net
Susanne Spottke, Köln www.yogasahasrara.de
Turiya Pia Jakob, Köln jakopia @ web.de

Holland
Satyam Sascha Pfeiffer, Vlissingen www.yogasadhana.nl

Færøerne
Karin Jogvansdottir, Klaksvig karjooo @ hotmail.com

Spanien
Aksara Das, Madrid aksarayoga @ gmail.com
Subadhra Sanchez Adan, Madrid subhadradd.rns @ gmail.com

 

Satanyanda Yoga i Indien:
Bihar School of Yoga www.yogavision.net

 

 

Kurser og retreats i Yoga & Meditation

Ananda Mandala, usædvanligt smukt beliggende ved sø og skov, er en naturens perle. Det gør det sammen med yogaen og meditationen til en dybt berørende oplevelse at være på retreat, […]

Ananda Mandala Kursuscenter

Ananda betyder glæde eller lyksalighed, som ifølge yoga er vores oprindelige, naturlige tilstand. Mandala betyder et diagram eller en plads. Vores ønske er, at du her på Ananda Mandala Kursuscenter […]

Yogalæreruddannelse

“Først lærer du yoga, siden underviser du i yoga, så lever du yoga” (Swami Satyananda) Målet med denne yogalæreruddannelse er personlig udvikling gennem en dybtgående og omfattende vejledning i yoga […]

Svenska English Deutsch Dansk